Kaip pasirinkti dokumentų naikiklį ? 

Pasistengsime Jums padėti ir patarti į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis Jums tinkamą dokumentų naikiklį.

1. Ašmenys dažniausiai būna dviejų tipų: ant ašies suverti pjovimo diskeliai arba pagaminti/ištekinti iš vientiso plieno. Iš vientiso plieno pagaminti ašmenys dyla nereikšmingai, yra ypač patvarūs ir ilgaamžiai. Naikiklis su tokiais ašmenimis veikia žymiai tyliau ir yra ypač atsparus sąvaržėlėms.

2. Variklis gali būti trijų tipųpirmasis - neturintis apsaugos (termo-apsaugos) nuo perkaitimo. Tinkamas keliems dokumentams per dieną sunaikinti. Jei perkaitinsite tokį vaiklį, jis tiesiog “sudegs” ir naikiklis nebeveiks. Antrasis - su variklio termo-apsauga. Tokį variklį turinčiu naikikliu galima intensyviai naikinti dokumentus keletą minučių, o užkaitus varikliui įsijugs termo-apsauga. Naikiklis sustos ir neveiks tol, kol neatvės iki jam tinkamos temperatūros, tačiau atvėsus galėsite ir vėl sėkmingai tęsti darbą. Trečiasis – nepertraukiamamo darbo variklis. Jis pritaikytas nuolatinėms apkrovoms ir įprastomis sąlygomis gali veikti nestabdomas labai ilgą laiką.

3. Papildomų informacijos laikmenų naikinimas.  Priklausomai nuo naikiklio modelio papildomai gali būti naikinamos plastikinės kortelės, CD/DVD, "floppy", "flash" ar USB tipo laikmenos. Atsparumą sąvaržėlėms dažniausiai lemia ašmenų tipas. Kai kurie prietaisai yra komplektuojami su atskiru papildomų laikmenų naikinimo skyriumi, kuris gali būti dvejopas: didesnio arba mažesnio saugumo nei popierinių dokumentų naikinimo skyrius.

4. Vienu metu naikinamų lapų skaičius priklauso nuo variklio galios (kW), pavaros mechanizmo, atraižų dydžio ir nuo ašmenų tipo. Jei vienas naikiklio modelis gali būti komplektuojamas su kirtingais ašmenims, tai ir jo pajėgumai vienu metu naikinti tam tikrą lapų skaičių bus skirtingi. Pavyzdžiui, naikinantis dokumentus juostelėmis, kurių plotis 5,8mm, vienu metu gali naikinti daugiau lapų, nei tas pats naikiklis, kuris pjausto gabalėliais 3,9 x 30mm.

5. Gabaliukai ar juostelės, kas geriau? Naikinimas gabaliukais (P-4 ir aukštesnis saugumo lygis) turi privalumų: daugiau atraižų telpa į tos pačios talpos atraižų dėžę, lygininat su naikinimu juostelėmis, kadangi nėra oro tarpų tarp atraižų. Minimali ašmenų užkimšimo tikimybė (suveikus automatinei atbulinei eigai, nukerpamas į ašmenis patekes popierius ir lengvai pašalinamas kamštis) Sunkiau atkurti sunaikintus duomenis. Juostelėmis naikinantys dokumentų naikikliai vienu metu naikina daugiau lapų, lyginant su tokio pačio galingumo gabaliukais naikinančiais prietaisais o jų ašmenis reikalauja retesnio tepimo.  

6. Garantija prietaisui ir ašmenims pardavėjo nurodytam laikotarpiui turi būtu suteikiama gamintojo, ne tik pardavėjo. Dažnai ašmenys turi papildomą garantiją, nepriklausomą nuo garantijos prietaisui, reikalaukite jos. Pasidomėkite Jums siūlomo dokumentų naikiklio remonto, dalių pristatymo galimybėmis ir terminais tiek garantiniu, tiek pogarantiniu periodu. Kartais taip nutinka, kad dėl mažo gedimo (pvz. nuskilusio jungtuko) Jūs turėsite tiesiog išmesti savo naikiklį, nes nebus galimybės gauti Jums reikalingos detalės. 

Kiti parametrai pagal Jūsų poreikius ir pageidavimus:
     - saugumo lygis pagal DIN 66399
     - drožlių surinkimo talpos dydis
     - išmatavimai, dizainas, papildomos funkcijos ir t.t. .